המדריך המלא לבחירת מעקות למדרגות ומאחזי יד

מעקות בטיחות למדרגות – הסבר

טיפוס במדרגות אשר אינן בטיחותיות עלול להיות מסוכן ומכאן התעורר הצורך בהתקנת מעקה מדרגות. מעקות נועדו למנוע נפילות ולהציל חיים. למעשה, הם מסייעים לאנשים לעלות במדרגות, כאשר הם נאחזים בו ומפעילים עליו כוח באמצעות ידיהם. מעקה מיועד לספק הגנה וביטחון ולפי תקן ת"י 1142 גובה מעקה למדרגות יהיה לפחות 105 ס"מ (למעט מהחלק המשופע שם גובהו צריך להיות 90 ס"מ). חשוב לבחור בבעל מקצוע אמין בתחום עבודות מתכת ומסגרות אשר יספק לכם מעקה בטיחותי ועבודה מקצועית.

סוגים של מעקות

החוק מחייב להתקין מעקות לצד גרמי מדרגות ובכל מקום בו יש צורך במעקה וקיימת סכנת נפילה בבתים פרטיים, בניינים משותפים או מקומות ציבוריים. בדרך כלל ההתקנה מתבצעת עבור מעקה גג, מעקה מרפסת, מעקה מדרגות או מעקה לבריכה. קיימים סוגים שונים של מעקות, מעקה ברזל, מעקה אלומיניום, מעקה זכוכית, מעקה נירוסטה, מעקה עץ. 

מעקות למדרגות

תוכן עניינים

מעוניינים להתקין מעקות מרפסת, מעקות למדרגות או לכל צורך? פנו אלינו ונשמח לסייע לכם!

האם חייב להתקין מעקה או ניתן להסתפק במאחז יד בלבד?

בין אם מאחזי יד יגיעו בשילוב מעקה או בלעדיו, הם יספקו לכם אחיזה יציבה. מאחז יד הינו סוג של מעקה הצמוד לקיר, אשר משמש בדרך כלל, לעזרת בעלייה או בירידה מגרם המדרגות. חשוב לציין, מאחזי יד יכולים לתרום לכם באופן משמעותי מבחינת האסתטיקה, האווירה ואופן העיצוב במרחב. 

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים בעל מקצוע?

  1. במידה ואתם מזמינים בעל מקצוע, וודאו עוד לפני ההתקנה האם מעקה המדרגות יעמוד בתקנים ויספק לכם הגנה ובטיחות באופן מלא? במידה ולא, אסור בתכלית האיסור לבצע את ההזמנה מספק שירות זה.
  2. ניתן לבדוק באינטרנט או בחיפוש פשוט בגוגל, אודות המלצות וביקורות שנכתבו על בעל המקצוע שאתם רוצים להזמין או לבדוק, ולוודא האם המוצרים שלו החזיקו לאורך שנים או האם יש צורך בטיפול או תחזוקה שוטפת. 
  3. בצעו סקר שוק לרמות המחירים ובדקו שאתם לא משלמים מחיר מופרז על התקנת מעקה מדרגות. 

מחירון וטווח מחירים כללי של התקנת מעקות

התקנת מעקה למרפסת

1300 ₪ – 500 ₪

התקנת מעקה בטיחות

1200 ₪ – 500 ₪

התקנת מעקה למדרגות

1300 ₪ – 500 ₪

התקנת מעקה לגג

1300 ₪ – 500 ₪

התקנת מעקה לבריכה

1200 ₪ – 500 ₪